GRUPA BIEDRONECZKI

BLOK TEMTYCZNY: NADCHODZI WIOSNA

18.03.2019- 22.03.2019

poniedziałek: „Oznaki wiosny”

wtorek: „W oczekiwaniu na wiosnę”

środa: „Wiosenna pobudka”

czwartek: „Witaj wiosno -żegnaj zimo"

piątek: "Światowy Dzień Wody -mali badacze"

Kształtowanie umiejętności społecznych. Doskonalenie nawyków higieniczno-kulturalnych i sprawności samoobsługowych. Wdrażanie do właściwego ubierania się zgodnego z porą roku. Przestrzeganie zasad warunkujących bezpieczeństwo na terenie przedszkola, a także podczas spacerów. Zapoznanie z charakterystycznymi zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną, z wyglądem i nazwą wybranych wiosennych kwiatów. Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat. Nabywanie umiejętności odtwarzania rytmów na instrumentach perkusyjnych. Doskonalenie umiejętności matematycznych. Rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów z wykorzystaniem wody. Rozwijanie wyobraźni dziecięcej, oraz inspirowanie ich do wyrażania treści w formie ekspresji ruchowej. Odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego. Śpiewanie piosenek z repertuaru dziecięcego. Kształtowanie sprawności fizycznej poprzez uczestnictwo w zajęciach ruchowych w sali oraz na powietrzu.