GRUPA KRASNOLUDKI

04.03.2019-08.03.2019

BLOK TEMTYCZNY: ZAWODY

poniedziałek: „Krawcowa”

wtorek: „Co robi kucharka?”

środa: „Robimy dziś zakupy”

czwartek: „Z wizytą w salonie fryzjerskim”

piątek: “Gdzie pracuje moja mama - poznawanie zawodów kobiet, święto kobiet”

Poznanie wybranych zawodów, opis wyglądu ich pracy i stroju. Rozmowa na temat różnych zawodów rodziców przedszkolaków. Spacer do fryzjera, dentysty, sklepu spożywczego itp. Zwrócenie uwagi na odpowiednie zachownie.  Kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy oraz pozytywnych relacji w grupie. Budowanie poprawnej i spójnej logicznie wypowiedzi na temat własnych przeżyć. Określanie swoich uczuć, nabieranie odwagi w wypowiadaniu się przed grupą. Kształtowanie pojęć: mały,mało, duży, dużo, większy, więcej, mniejszy, mniej i  wdrażanie do posługiwania się nimi. Doskonalenie umiejętności przeliczania w  poznanym zakresie. Rozwijanie inwencji twórczej dziecka poprzez wykonywanie prac plastycznych. Rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej, artystycznej.