GRUPA ŻABKI

TEMATYKA TYGODNIA

PLAN PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ DLA DZIECI 6-LETNICH

Nauczyciel prowadzący - mgr Kamila Sitek

Temat kompleksowy: "Czyste powietrze źródłem zdrowia".

25 II - 1 III 2019

• Wzbogacanie wiadomości dzieci na temat zachowań zagrażających i sprzyjających zdrowiu.
  • Budzenie odpowiedzialności za warunki panujące w naszym środowisku oraz świadomości, że każdy może się przyczynić do ich poprawy.
  • Uświadomienie skutków palenia papierosów oraz szkodliwości dymu papierosowego.
  • Rozwijanie u dzieci umiejętności formułowania wypowiedzi na temat swoich odczuć.
  • Zapoznanie z literą "r, R"; nabywanie umiejętności czytania w zakresie poznanych liter.
  • Poznanie narzędzi pomiarowych wykorzystywanych do precyzyjnego określania długości za pomocą skali (linijka szkolna, metr krawiecki, miarka stolarska, taśma miernicza); mierzenie i porównywanie wysokości przedmiotów   przy pomocy metra krawieckiego.
  • Odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.
  • Śpiewanie piosenek z repertuaru dziecięcego.
  • Podkreślanie roli ruchu i powietrza jako stymulatorów prawidłowego rozwoju: organizowanie zabaw ruchowych na powietrzu.