GRUPA SMERFY

nauczyciel prowadzący: mgr Justyna Robenek

18.03.2019 - 22.03.2019

BLOK TEMATYCZNY:  IDZIE WIOSNA UŚMIECHNIĘTA I RADOSNA

poniedziałek: Gdzie się podziewa wiosna?

wtorek: Przedwiośnie

środa: Jak Kajtek wiosnę rozpoznawał

czwartek: Przyszła Wiosna, uśmiechnięta i radosna

piątek: Wiosną ćwiczę z radością

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną i wiązanie tych zjawisk z obecną porą roku; Rozwijanie mowy i myślenia dzieci w toku zabaw i zajęć, kształtowanie umiejętności językowych, bogacenie słownictwa; Rozwijanie sprawności fizycznej i aparatu oddechowego. Zachęcanie dzieci do spacerów i wnikliwej obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Uświadomienie konieczności dostosowania ubioru do warunków pogodowych. Rozwijanie umiejętności kodowania i odczytywania informacji zapisanych za pomocą symboli. Wdrażanie do wychwytywania regularności w opowiadaniach ruchowych i podczas zabaw z wyliczankami. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na spacerach i podczas zabaw w przedszkolu.